понеділок, 13 жовтня 2014 р.

5 правил зберігання вина у квартирі

Винний підвал далеко не єдине місце, де можна зберігати вино. Відповідні умови легко створити навіть у звичайнісінькій квартирі. Для цього достатньо контролювати п'ять важливих параметрів.

1). Температурний режим. Оптимальна температура зберігання вина - 10-15 °С. Дотримання цього правила не тільки зберігає якість напою, але і дозволяє швидко підготувати його до подачі на стіл. Білі вина подаються при 9-12 °C, червоні - при 15-17 °С.

Висока температура сприяє швидкому старінню вина, воно втрачає свіжість і тонкість смаку. При сильному охолодженні напій перестає дозрівати, його органолептичні властивості погіршуються назавжди.

Вино треба захистити від різких температурних перепадів, що псують пробку. Інакше в пляшку потраплятиме кисень, викликаючи окислення. Найбільш вразливими є шампанські, рожеві і білі вина.

2). Вологість. У приміщенні повинна бути постійна вологість 60-80%, що перешкоджає висиханню пробки і утворенню плісняви​​.

3). Освітлення. Вино потрібно зберігати в темному місці, так як яскраве світло сприяє його швидкому старінню. Особливо небезпечні прямі сонячні промені, швидко псують смак напою. Для зберігання шампанського найкраще підходять далекі куточки, куди проникає мінімум світла.

4). Горизонтальне положення. Переважна більшість виноробів рекомендують зберігати пляшки в горизонтальному положенні.

5). Повний спокій. Одне з найважливіших умов. Вино не повинно піддаватися впливу вібрації, для цього пляшки надійно фіксують.

Відкрите вино може зберігатися в холодильнику до 3-х днів (шампанське - 1 день) за умови, що пляшка буде щільно закрита пробкою. Але якість напою почне погіршуватися вже через кілька годин. Винятком є ​​кріплені та десертні вина (Херес, Портвейн, Мадера, Сотерн). Завдяки високому вмісту цукру і спирту, їх можна зберігати відкритими 5-7 днів.

Немає коментарів:

Дописати коментар